رئیس برکنارشده اف.بی.آی روز پنجشنبه دولت دونالد ترامپ را به بدنام کردن او پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا وی را در بحبوحه تنش ها بر سر تحقیقات این سازمان درباره مداخله احتمالی روسیه در انتخابات سال گذشته آمریکا به طور ناگهانی از کار برکنار کرد، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ' جیمز کومی' در یک جلسه کمیته امور اطلاعات سنای آمریکا خاطر نشان کرد: دولت آمریکا با گفتن اینکه اف. بی.آی در آشفتگی به سر می برد، ضعیف اداره شده و کارکنان آن اعتمادشان را نسبت به مدیر این سازمان از دست داده اند، من و مهمتر از آن اف.بی.آی را بدنام کرد.
کومی که در تاریخ 9 مه از کار برکنار شده بود به سناتورها گفت که ترامپ همواره عملکرد وی را مورد تمجید قرار داده است.
منتقدان پس از برکناری کومی گفتند که ترامپ قصد دارد بر تحقیقات اف بی آی در مورد نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال تبانی میان دو طرف، سرپوش گذارد.
دولت روسیه ارزیابی نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد تلاش مسکو برای اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ را رد کرده است.
'جیمز کومی' مدیر سابق FBI در یک شهادت نامه کتبی که دیروز (چهارشنبه) یک روز قبل از حضور وی در جلسه استماع کمیته اطلاعاتی آمریکا منتشر شد، نوشت که ترامپ از وی خواسته بود تا تحقیقات درباره ارتباط مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با روس ها را متوقف کند.
کومی درباره دیدار خود با ترامپ در ماه فوریه (بهمن) گذشته نوشت که رئیس جمهوری آمریکا به وی گفته بود از قضیه فلین در این پرونده صرف نظر کند.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج