سرویس بین الملل- رهبر حزب اسلامی افغانستان گفت: جنگ در افغانستان در آستانه به پایان رسیدن است، زیرا مردم از این روند خسته شده و و از جنگ و خونریزی نفرت دارند. آن‌ها درک کرده اند که دیگر نمی‌توان با ادامه جنگ پیشرفت کرد و به اهداف شان برسند

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، گلبدین حکمتیار پس از بازگشت به کابل در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه افزود: جنگ در افغانستان در آستانه به پایان رسیدن است، زیرا مردم از این روند خسته شده و و از جنگ و خونریزی نفرت دارند. آن‌ها درک کرده اند که دیگر نمی‌توان با ادامه جنگ پیشرفت کرد و به اهداف شان برسند.

وی  اضافه کرد: از سوی دیگر قدرت‌های جهانی که می‌پنداشتند با ایجاد جنگ در افغانستان می‌توانند به اهداف خود برسند نیز ناکام شده و درک کرده اند که این جنگ، پیروز نخواهد داشت و تنها راه‌حل مذاکرات افغان- افغان است.

حکمتیار در بخش دیگری بیان کرد: برای حل بحران افغانستان تلاش می‌کنیم همه طرف‌های مؤثر در کشورمان را گرد هم آوریم. با بسیاری از آنها گفتگو کرده‌ایم. تقریبا تمام آنها در این زمینه همفکر هستند و از گذشته خاطرات بدی دارند. آنها نمی‌خواهند که این تجربه تلخ بار دیگر تکرار شود.

وی گفت: متاسفانه چهل سال است سلسله جنگ و خونریزی در این کشور ادامه دارد. دشمنان در کمین هستند و منافع خود را در ادامه جنگ در این کشور جستجو می کنند. آنها در همین راستا به سرمایه‌گذاری خود ادامه می‌دهند. دشمنان اسلام؛ نه در حالت صلح و نه در حالت جنگ مردم افغانستان را آزاد نمی‌گذارند و رها نمی‌کنند. در هر دو حالت مردم افغان قربانی می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج