سرویس بین الملل- فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نسبت به پیامدهای تکرار تجاوزهای خطرناک ائتلاف آمریکایی به خاک و نیروهای ارتش این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه، یک منبع آگاه نظامی گفت: جنگنده های ائتلاف آمریکایی ساعت 17 و 40 دقیقه روز سه شنبه به یکی از مقرهای نظامی در مسیر التنف و در منطقه الشحیمه در ریف شرقی استان حمص حمله کردند که این حمله شماری کشته و خسارت مادی برجای گذاشت.

وی افزود: این تجاوز همزمان با موفقیت های ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در مبارزه با گروه تروریستی تکفیری داعش، تاکیدی دوباره بر پشتیبانی این ائتلاف از تروریسم است.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام هشدار داد و از ائتلاف موسوم به بین المللی خواست به این اقدامات خصمانه که به هربهانه ای انجام می شود پایان دهد.

فرماندهی ارتش سوریه تاکید کرد که ارتش این کشور و نیروهای هم پیمان بر ادامه جنگ با گروه های تروریستی و در راس آن ها داعش و جبهه النصره و تعقیب این تروریست ها در سراسر خاک سوریه اصرار دارند.

ارتش آمریکا شامگاه سه شنبه اعلام کرد که نیروهای ائتلاف بین المللی تحت رهبری این کشور، در حمله ای جدید مواضع نیروهای مورد حمایت دولت سوریه را در منطقه مرزی التنف سوریه هدف قرار داده اند.

جنگنده های ائتلاف آمریکایی پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه نیز یک کاروان از نظامیان سوریه و هم پیمان آن را در بیابان های این کشور مورد حمله قرار دادند که به کشته شدن چند نظامی سوری منجر شد.

یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا ضمن تایید حمله ائتلاف آمریکایی به نیروهای ارتش سوریه گفت: آمریکا کاروان وابسته به ارتش سوریه را درحالی که نزدیک خاک اردن در حرکت بودند، هدف قرار داد. 

‌این مسوول که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفت: این کاروان به هشدارهایی که به خاطر نزدیک شدن به نیروهای ائتلاف در منطقه «التنف» به آنها داده شده بود، توجه نکردند، به همین دلیل هدف حمله قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج