سرویس بین الملل- رئیس جمهور آمریکا به دیپلمات ارشد این کشور گفته است تا منازعات بر سر تحقیقات پرونده روسیه نباید به ضرر تلاش‌های واشنگتن برای بهبود روابط با مسکو باشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به من گفته است که منازعه و جنجال بر سر تحقیقات مربوط به ارتباط تیم انتخاباتی اش با روسیه نباید به تلاش های واشنگتن برای بازسازی مجدد روابط با مسکو لطمه وارد کند.

تیلرسون که پس از استرالیا به نیوزلند سفر کرده است، بار دیگر بر پایبندی آمریکا نسبت به تعهدات خود در قبال کشورهای آسیا اقیانوسیه تاکید کرده است. این در حالی است که اقدامات ترامپ در ماه های اخیر موجب افزایش بی اعتمادی رهبران منطقه نسبت به دولت آمریکا شده است.

تیلرسون تاکید کرد: ترامپ از من خواسته است تا بدون توجه به پرونده تحقیقات روسیه، به تلاش های خودم برای بهبود روابط با مسکو ادامه دهم.

وی در پاسخ به این سئوال که "چقدر نگران این مساله هستید که بحران سیاسی آمریکا موجب تضعیف دولت ترامپ شود"، گفت: واقعا نمی توانم درباره این مساله توضیح دهم چرا که آگاهی مستقیم و دقیقی نسبت به آن ندارم. رئیس جمهور به طور شفاف به من گفته است که اجازه ندهم شرایط کنونی سیاسی مانع از تلاش های لازم برای بهبود روابط با روسیه شود.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در ماه ژانویه اعلام کرد که روسیه در هک کردن ایمیل‌های کمیته ملی حزب دموکرات دست داشته و هدف اصلی از این اقدام، بی اعتبار کردن هیلاری کلینتون و کمک به ترامپ بوده است.

ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا و ارتباط برخی نزدیکان و اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مسکو، همچنان خبرساز است.

ترامپ هرگونه تبانی با روسیه را رد کرده ولی اف بی آی و کنگره همچنان در حال تحقیق درباره ابعاد مختلف این پرونده جنجالی هستند و ترامپ در تصمیمی غیر منتظره جیمز کومی رئیس اف بی آی را برکنار کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج