سرویس بین الملل- تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق 277 نفر از آزادگان فلسطینی از زندان های رژیم صهیونیستی را قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، آزادگان فلسطینی در روزهای اخیر پس از مراجعه به بانک ها برای دریافت حقوق خود متوجه قطع آن شده و از این اقدام غافلگیر شدند.

آنان از مقامات فلسطینی خواستند تا تشکیلات رام الله را برای پرداخت حقوقشان تحت فشار قرار دهد.

از سوی دیگر، برخی منابع آگاه اعلام کردند که قطع حقوق آزادگان فلسطینی در پاسخ به درخواست آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

شبکه خبری الغد نیز با اعلام کرد: عبدالرحمن شدید مدیر دفتر مرکز اطلاع رسانی اسیران فلسطینی این اقدام حکومت خودگردان را در پاسخ به فشارهای اشغالگران صهیونیست در درجه اول و پس از آن آمریکا دانست و گفت که این اقدام عملی غیر اخلاقی و ضد میهنی است.

تیسیر البردینی عضو شورای جنبش فتح نیز در این باره گفت: هیات اسیران فلسطین روز گذشته (دوشنبه) در شهر غزه نشستی برای بررسی موضوع قطع حقوق آزادگان فلسطینی و دلایل آن برگزار کرد.

خبرگزاری فلسطینی صفا نیز نوشت: جنبش مجاهدین فلسطین قطع حقوق آزادگان فلسطینی را محکوم و این اقدام را از نظر قانونی، ملی، میهنی و اخلاقی مردود خوانده و تاکید کرده که قطع حقوق آزادگان فلسطین به مشکلات و رنج های شهروندان فلسطینی که تحت محاصره و خصومت رژیم صهیونیستی هستند، می افزاید.

جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تصمیم محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای قطع حقوق آزادگان فلسطینی را محکوم کرد.

فوزی برهوم سخنگوی این جنبش دیروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای تاکید کرد که این تصمیم یک رفتار غیر اخلاقی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: تصمیم عباس برای قطع حقوق این آزادگان نشانگر همسویی وی با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی است.

برهوم از تمامی قشرها و طیف ها و گروه های فلسطینی خواست تا علیه این تصمیم غیرمسئولانه که نمادها و رهبران مبارز فلسطین را نشانه رفته، موضع گیری کنند.

سخنگوی حماس رئیس تشکیلات رام الله را به پایان بخشیدن به اقدامات خطرناکش علیه نوار غزه و ساکنان آن فرا خواند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج