سرویس بین الملل- وزیر کشور اتریش در واکنش به اقدامات تروریستی لندن و منچستر خواستار تقویت نیروهای پلیس و اقدامات قاطعانه تر در مبارزه با تروریسم در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه اتریشی "کرونر سایتونگ"، "ولفگانگ سوبوتکا"، وزیر کشور اتریش بعد از حملات تروریستی اخیر در لندن و منچستر تاکید کرد وقتی در تمام اروپا اقدامات قاطعانه‌ای علیه تروریسم تعریف می شود ما نباید دست روی دست بگذاریم و امیدوار باشیم که هیچ اتفاقی نمی افتد. پیشنهاد نهایی برای قانون پلیس امنیت با همه جزئیات آن حدود 10 روز پیش به  شریک ما در دولت ائتلافی ارائه شده است. من انتظار یک همراهی شانه به شانه در مفهوم امنیت اتریش را دارم.

وی با اشاره به حملات تروریستی اخیر در لندن و منچستر گفت: با توجه به تحولات تروریستی در اروپا این مسئله نباید به توپ بازی عرصه سیاسی تبدیل شود.

قانون پلیس امنیت در کنار نظارت های ویدئویی هماهنگ همچنین شامل ضبط داده ها در مرزهای اتریش برای بازیابی داده ها در هنگام نیاز و کشف تحرکات جنایتکاران و تروریست های بالقوه است.

وزیر کشور اتریش همچنین تاکید کرد وقتی کارشناسان سازمان اطلاعات داخلی اتریش تشخیص می دهند که در این زمینه ها شکاف های امنیتی جدی وجود دارد من به عنوان وزیر کشور باید وارد عمل شوم. ما باید ابزار و امکانات لازم را در اختیار کارکنان پلیس قرار دهیم. تا بتوانند مردم را به بهترین شکل در برابر تروریسم و جنایتکاران حمایت کنند. اینکه اول منتظر بمانیم تا اتفاقی بیفتد یک نوع غفلت است و با یک سیاست امنیتی مسوولانه منطبق نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج