سرویس بین الملل- یک کارشناس ترور غربی با تاکید بر اینکه موج تروری که از سال ۲۰۱۴ آغاز شده است به هیچ عنوان پایان نیافته است، گفت حملات تروریستی مشابه لندن سال‌ها با ما همراه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، "پیتر نویمن"، از کارشناسان ترور و مسائل سیاسی و استاد مطالعات امنیت در کینگ کالج لندن و رئیس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" تاکید کرد که ما باید خود را با این مسئله وفق دهیم که موج تروری که در سال 2014 آغاز شده است به هیچ وجه پایان نیافته است. حملات تروریستی مشابه لندن هنوز سال ها با ما همراه خواهد بود. اما این بدین مفهوم نیست که ما باید به این مسئله عادت کنیم. اما یک امنیت صد در صدی حالا وجود ندارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ترور روزمزره زندگی در اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد در عین حال گفت: البته این مسئله همچنین واضح است که هر چقدر ترور بیشتر به روزمرگی تبدیل می شود به همان میزان کم تر تاثیر می گذارد.

نویمن افزود: در ترور در درجه اول این مسئله مطرح نیست که حتی الامکان انسان های بیشتری کشته شوند. بلکه این مسئله مطرح است که جامعه را ترور کرده و آن را در ترس و وحشت فرو برده و زندگی انسان ها را اساسا تغییر داد.

وی در بحش دیگری از این گفتگو سوء ظن عمومی به مسلمانان در چنین شرایطی را رد کرده و گفت: سیاست باید به ترور واکنش نشان دهد.

نویمن همچنین تصریح کرد که ما باید هر بخش از معماری امنیتی خود را کاملا مورد بازنگری و ارزیابی قرار دهیم.

وی همچنین از وضعیت تبادل داده ها در اتحادیه اروپا انتقاد کرده و گفت: ما بخصوص به پرسنل بیشتر در سازمان های امنیتی که با موضوع تروریسم آشنا هستند نیاز داریم.

این کارشناس ترور غربی همچنین بر لزوم همکاری بین ایالات و دولت فدرال آلمان در مبارزه با تروریسم تاکید کرده و در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که در سال 2014 وضعیت این گونه بود که جهادی ها در رسانه های اجتماعی مانند توئیتر یا فیس بوک کم و بیش برای همه قابل رویت بودند. اما این وضعیت تغییر کرده است. امروز افراط گرایان به ندرت در توئیتر و فیس بوک قابل رویت هستند چرا که از این شبکه های بزرگ طرد شده اند. در حال حاضر آن ها از خدمات مسنجر خصوصی مانند تلگرام یا واتس آپ استفاده می کنند و این مسئله‌ای است که کار سازمان های امنیتی را بسیار سخت می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج