مشاور اقتصادی ترامپ به دنبال تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق آب و هوایی پاریس، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه های خبری، «الون ماسک» مدیر عامل شرکت «تسلا  موتورز» و «اسپیس ایکس» و مشاور اقتصادی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته (پنجشنبه) و بعد از اعلام تصمیم ترامپ برای خروج از پیمان آب و هوایی پاریس، استعفای خود را اعلام کرد. 

ماسک پیشتر گفته بود که اگر ترامپ تصمیم به خروج از توافق پاریس بگیرد، از سمت خود استعفا می کند. ماسک یکی از 18 نفر حاضر در شورای سیاست گذاری و استراتژیک ترامپ بود.

توافقنامه آب و هوایی پاریس چارچوبی است که کشورهای امضا کننده این توافق بر اساس آن باید اهداف خود در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش تغییرات آب و هوایی را دنبال کنند. آمریکا تحت ریاست «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق این کشور طبق این توافق اعلام کرد که انتشار گازهای گلخانه ای این کشور را تا سال 2025، 26 الی 28 درصد کاهش خواهد داد.

ترامپ روز گذشته (`پنجشنبه) اعلام  کرد که به منظور انجام وظیفه خود در دفاع از آمریکا و شهروندانش، آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس خارج می کند اما به مذاکرات برای ورود مجدد به این توافق و یا ایجاد توافق جدید با شرایط کاملا جدید و عادلانه ادامه می دهد.

آمریکا در حال حاضر مانند سوریه و نیکاراگوئه از جمله کشورهایی است که در توافق داوطلبانه آب و هوایی پاریس مشارکت ندارد.

بر این اساس، هیچ مجازات رسمی برای ترک این توافق از سوی آمریکا وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج