علمای بحرین با تاکید بر اینکه محاصره الدراز با تبانی آمریکا و انگلیس صورت گرفت، از مردم خواستند که به این محاصره ظالمانه پایان دهند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه‌های بحرینی، علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای تاکید  کردند که رژیم آل خلیفه به تنهایی به کشتار وحشیانه مردم در محله الدراز منامه نپرداخته است، بلکه این جنایت از طریق تبانی با آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای منطقه صورت گرفته است و همه در قبال ریختن خون انسان‌های بیگناه و انجام فساد در بحرین، مسوول هستند.

در این بیانیه آمده است: مبارزه با دین و اعتقادات از سوی رژیم آل خلیفه اوج فساد است و خطرناک‌ترین چیزی به شمار می‌رود که کشور و وحدت آن را تهدید می‌کند.

این بیانیه تاکید می‌کند که محاصره الدراز، صرفا محاصره یک منطقه نبود، بلکه محاصره دین و محاصره مردم بود و این محاصره همچنان ادامه دارد. 

علمای بحرین در پایان این بیانیه بر موارد زیر تاکید کردند:

1. مردم از طریق انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های صلح‌آمیز یکپارچه، به محاصره ظالمانه الدراز از سوی رژیم آل خلیفه پایان دهند.

2. ضرورت افزایش همبستگی اجتماعی با خانواده‌های قربانیان در ماه مبارک رمضان

3. حضور پرشور در مجالس ختم شهدای الدراز و مشارکت گسترده در راهپیمایی‌هایی که برای بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود.

4.اهدای مجالس قرآنی در ماه مبارک رمضان به ارواح طیبه شهدا

نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه روز سه‌شنبه دوم خرداد به منطقه الدراز و منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین یورش برده ضمن به شهادت رساندن 6 تن، ده‌ها نفر را دستگیر کردند.

دادگاه بحرین روز یکشنبه 31 اردیبهشت، شیخ عیسی قاسم را به‌دلیل آنچه «پول‌شویی و مشارکت در تروریسم» خوانده به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت 100 هزار دینار بحرین (265 هزار دلار آمریکا) جریمه محکوم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج