دادگاه عالی ونزوئلا تهدید کرد که رهبر اپوزیسیون این کشور را اگر معترضان را از مسدود کردن خیابان‌ها در ایالت میراندا منصرف نکند، زندانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام از سوی دادگاه عالی ونزوئلا جدیدترین اقدام علیه انریکه کاپریلس، مخالف اصلی دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور است و دادگاه از وی خواسته تا هر اقدام لازم را برای متوقف کردن معترضان در مسدود کردن خیابان‌ها در ایالت میراندا انجام دهد.

این دادگاه به کاپریلس هشدار داده که اگر این کار را انجام ندهد، بین شش تا ۱۵ ماه حبس می‌شود.

در حکم دادگاه آمده است: شما باید از ساکنان این ایالت حمایت کنید و از برگزاری نشست یا تظاهرات خیابانی که باعث برهم خوردن عبور و مرور می‌شود، جلوگیری به عمل آورید.

تظاهرات ضد دولت مادورو و غارت در سراسر ونزوئلا برای دو ماه گذشته افزایش داشته است. تظاهرات خیابانی به صورت مکرر به درگیری میان معترضان و پلیس و حامیان مادورو منجر شده است.

این تظاهرات از اول آوریل سال جاری میلادی ۶۰ کشته برجای گذاشته، زمانیکه معترضان به مادورو تلاش‌هایشان را برای برکناری وی و پس از حکم دادگاه عالی در کم کردن اختیارات از پارلمان، بیشتر کردند.

اپوزیسیون مادورو دولت را به زندانی کردن سیاسیون زیادی چون لئوپولدو لوپز، رهبر اپوزیسیون در تظاهرات ۲۰۱۴ متهم کرده‌اند.

آنها همچنین مادورو را عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور می‌دانند که باعث کمبود مواد غذایی و دارویی شده است. اما او می‌گوید علت اصلی این بحران توطئه‌ای با حمایت آمریکاست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج