نیروهای حشد شعبی عراق موفق شدند روستای «جیر غلفاس» در مرز عراق با سوریه را از چنگ تروریست های داعش آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از الفرات نیوز، نیروهای امنیتی عراق همچنان به پیروزی های خود در برابر تروریست های داعش ادامه می دهند.

در همین راستا، نیروهای حشد شعبی عراق موفق شدند روستای «جیر غلفاس» در مرز عراق با سوریه را از چنگ تروریست های داعش آزاد کنند.

پیش از این هم دستگاه اطلاعات وابسته به حشد شعبی اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش به صورت دسته جمعی اقدام به فرار از روستای «جیر غلفاس» در موصل کرده اند.

در روزهای گذشته نیز نیروهای حشد شعبی طی عملیاتی موفق شدند روستای «جایه» واقع در مرزهای مشترک سوریه و عراق را از تصرف تروریستهای داعش خارج کنند.

همچنین «احمد الاسدی» سخنگوی نیروهای حشد شعبی اعلام کرد که اخبار منتشرشده مبنی بر ورود این نیروها به خاک سوریه صحت ندارد و این اقدام باید با هماهنگی دو دولت عراق و سوریه صورت بگیرد.

اخیرا نیز «رایان دیلن»، سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضد داعش با بیان اینکه کمتر از 1000 داعشی در موصل باقی مانده، اعلام کرد که فقط کمتر از 10 کیلومتر مربع در این شهر در اشغال تروریست‌ها باقی مانده است.

گفتنی است، «هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق روز گذشته از رسیدن نیروهای حشد شعبی به مرزهای مشترک سوریه و عراق خبر داده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج