منابع لیبیایی اعلام کردند که جنگنده‌های نیروی هوایی لیبی حملات شدیدی را به مقرهای "القاعده" در جنوب این کشور انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، این منابع اعلام کردند که جنگنده‌های نیروی هوایی لیبی حملاتی را علیه مقرهای "القاعده" در منطقه الجفره و اطراف آن در جنوب لیبی انجام دادند که به انهدام خودروهای افراد مسلح منجر شد.

شبکه خبری الجزیره نیز اعلام کرد که جنگنده‌هایی که به نظر می‌رسد وابسته به ارتش مصر باشند صبح امروز (جمعه) بیش از 14 حمله را به مناطقی در جنوب لیبی انجام دادند.

شاهدان عینی در لیبی اعلام کردند که جنگنده‌های ارتش مصر مناطق هون و سوکنه در جنوب این کشور را هدف قرار دادند.

به دنبال حمله تروریستی اخیر به قبطی‌ها در استان المنیا در مصر، ارتش این کشور حملاتی را علیه مراکز افراط‌گرایان در شرق لیبی آغاز کرده است. ارتش ملی لیبی نیز اعلام کرد که عملیات مشترکی را با نیروی هوایی مصر برای هدف قرار دادن مقرهای القاعده در لیبی انجام می‌دهد. این در حالی است که دولت توافق ملی لیبی این حملات را نقض حاکمیت این کشور می‌داند.

لیبی از سال 2011 در پی سرنگونی نظام معمر قذافی صحنه درگیری‌های مسلحانه میان شبه‌نظامیان است. خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی از مدت‌ها پیش عملیاتی را علیه مقرهای شبه‌نظامیان انجام داده است. عملیات نیروهای حفتر از سوی دولت توافق ملی این کشور تأیید نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج