سرویس بین الملل- رئیس جمهور ترکیه بدون اشاره به سونامی بازداشت ها از کودتای نافرجام سال گذشته تاکنون گفت: دیگر اجازه نمی دهیم ماجرای 15 ژوئن در ترکیه تکرار شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه در نشست هفتگی این حزب در پارلمان اظهار داشت: ترکیه در مبارزه با گروه‌های تروریستی گام های راسخی برداشته و در این راستا بسیاری از مواضع و مخفیگاه های گروه های تروریستی را امحا کرده ایم. مبارزه ترکیه در راه دموکراسی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اجازه ندادیم میهنمان به دشت خائنان فتو بیفتتد. اکنون روند محاکمه بازداشتی ها آغاز شده است. خطاب به جهان می گویم، بدانید که اگر شما در زمینه استرداد تروریست ها با ما همکاری نکنید، در صورت نیاز با شما همکاری نخواهیم کرد؛ زیرا مبارزه با تروریسم یک مسئله محلی نیست بلکه اجرای یک توافق بین المللی است. ما در راستای این مبارزه خواستار عودت این افراد هستیم، البته به زودی از این افراد صلب تابعیت خواهیم کرد؛ اما می خواهیم هرچه زودتر این افراد را به ما تحویل دهند. اگر این کار را نکنید ما نیز به صورت متقابل پاسخ خواهیم داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج