سروس بین الملل- نماینده آمریکا در سازمان ملل از رایزنی واشنگتن و چین بر سر زمان مناسب برای اقدام بیشتر شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: آمریکا و چین در حال مذاکره هستند که چه زمانی برای اقدامات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی مناسب خواهد بود و احتمالا می توانند طی هفته جاری به یک تصمیم نهایی برسند.

وی در ادامه تصریح کرد: آمریکا و چین در حال مذاکره هستند که چه زمانی باید برای اقدامات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی اقدام شود.

دیپلمات های آگاه سازمان ملل که نامشان فاش نشده بر این باورند که چین احتمالا تنها وقتی آماده اقدامات تنبیهی بیشتر شورای امنیت علیه کره شمالی خواهد بود که پیونگ یانگ یک موشک بالستیک دوربرد را شلیک کند یا یک آزمایش اتمی دیگر را انجام دهد.

به نظر می رسد پکن شلیک ده ها فروند موشک بالستیک کره شمالی طی یک سال گذشته را دلیلی برای اعمال تحریم های جدید شورای امنیت نمی داند.

هیلی در ادامه افزود: ما به اعمال فشار بر چین ادامه می دهیم، ولی می خواهیم به همکاری با آنها با هر روشی که فکر می کنند بهترین روش است، ادامه دهیم و تصور می کنم طی هفته جاری به یک تصمیم نهایی در این باره دست خواهیم یافت.

کره شمالی این مساله را مخفی نکرده است که برای توسعه موشک های دوربرد با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای که بتواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد، تلاش گسترده‌ای را آغاز کرده است.

تحریم های شورای امنیت و تحریم های یکجانبه برخی کشورها تاکنون نتوانسته است مانع از گسترش برنامه‌های موشکی و اتمی این کشور شود. کره شمالی اخیرا یک فروند موشک بالستیک دیگر آزمایش کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج