سرویس بین الملل- دولت دانمارک که پیشتر نیز بدون توجه به مقدسات دینی مسلمانان واکنشی در باره انتشار مطالب موهن روزنامه های این کشور نشان نداد، این بار تسلیم لابی صهیونیست ها شد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت خارجه دانمارک در پی فشارهای گسترده رژیم صهیونیستی سرانجام تصمیم به بررسی کمک های مالی اهدا شده به نهادهای غیر دولتی تشکیلات خودگردان فلسطین گرفت.

وزارت خارجه دانمارک با صدور بیانیه ای تصریح کرد که از هفته گذشته دستورالعملی را برای بحث و بررسی اموال اهدایی به نهادهای فلسطینی صادر کرده است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص اشاره کرد که آندریاس اسمویلسون وزیر خارجه دانمارک در پی فشارهای گسترده رژیم صهیونیستی چنین تصمیمی اتخاذ کرده است.

اسمویلسون 17 ماه مه گذشته به فلسطین اشغالی سفر کرده و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.

شخصیت های دیپلماتیک اسرائیلی و دانمارکی در آن زمان اعلام کردند که نتانیاهو از وزیر خارجه دانمارک خواسته است تا کمک های مالی کشورش به نهادها و انجمن های فلسطینی را که به ادعای او از خشونت علیه اسرائیل و تحریم این رژیم حمایت کرده اند، متوقف کند.

این منابع افزودند که نتانیاهو لیستی از نهادهای فلسطینی به وزیر خارجه دانمارک تحویل داده به گمان اینکه این نهادها در راستای تحریم رژیم صهیونیستی فعالیت می کنند.

اسمویلسون اظهار داشت که ما باید اطمینان حاصل کنیم کمک های اهدایی دانمارک در زمینه حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود که به دنبال تحقیقات و بررسی های انجام شده ممکن است مجبور به توقف کمک مالی به برخی نهادها و سازمان های فلسطینی شویم و تا زمانی که تحقیقات در این زمینه به پایان برسد، هیچ کمک مالی به نهادهای فلسطینی انجام نمی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج