سرویس بین الملل- اعضای کنست رژیم صهیونیستی از کشورهای حامی مالی تشکیلات خودگردان خواستند کمک مالی به این تشکیلات را متوقف کنند. آن ها مدعی شدند که این کمک ها برای تشویق به خشونت علیه اسرائیلی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پایگاه خبری صهیونیستی «ان آر جی» اعلام کرد که اعضای کمیته امنیت و امور خارجه کنست رژیم صهیونیستی روز گذشته به طور مفصل به این مساله رسیدگی کردند.

آن ها تصریح کردند که کمک های مالی به تشکیلات خودگردان به عنوان حقوق به خانواده های مجریان عملیات های مقاومتی و اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی پرداخت می شود.

آوی دیختر رئیس کمیته مذکور تصریح کرد که در شرایطی که اسرائیل تلاش های گسترده ای را برای ادامه عملیات سازش با طرف فلسطینی انجام می دهد، کسانی که مثلا شریک این رژیم برای تحقق صلح هستند، دست به تحریک علیه این رژیم می زنند.

دوری گولد مدیر کل سابق وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز از تلاش گسترده در کنگره آمریکا برای جلوگیری از پرداخت حقوق به اسرا و خانواده های مجریان عملیات های مقاومتی خبر داد.

گولد بیان کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سفر اخیر خود به فلسطین اشغالی این مساله را با محمود عباس مورد بحث و گفتگو قرار داده است و این یعنی اینکه هرگز اجازه تداوم چنین چیزی را نمی دهد.

حاییم یلین عضو کنست رژیم صهیونیستی از حزب آینده نیز تصریح کرد که دولت رژیم صهیونیستی هیچگونه اقدام و تدابیری علیه تشکیلات خودگردان بکار نمی گیرد، زیرا نگران تشدید تنش با این تشکیلات و یا فروپاشی آن است.

از سوی دیگر، موتی یوگاف دیگر عضو کنست از حزب خانه یهودی هم مدعی شد که در کتب آموزشی فلسطینیان به صراحت تشویق به خشونت علیه صهیونیست ها شده است.

یوگاف خواستار اعمال تحریم ها و مجازات های اقتصادی و امنیتی بر تشکیلات خودگردان و بکارگیری عملیات سپر حمایتی جدید علیه آن در زمینه های آموزش و اطلاع رسانی شد.

امیر اوحنا عضو کنست از حزب لیکود هم خواستار اخراج اعضای عرب کنست به خاطر مشارکت در مراسم گرامیداشت مجریان عملیات های مقاومتی و شرکت در کاروان های همبستگی با فلسطینیان و تروریستی نخواندن عملیات های مقاومتی شد.

اوحنا افزود که اسرائیل باید جهانیان را ملزم کند که تنها در صورتی که تشکیلات خودگردان دست از تحریک علیه رژیم صهیونیستی بردارد؛ به آن کمک مالی کنند.

در همین راستا، یوسی کوبرفاسر رئیس سابق شعبه مطالعات سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل "امان" و مدیر کل وزارت امور استراتژیک تاکید کرد که تشکیلات خودگردان سالانه بیش از یک میلیارد شیکل به خانواده های مجریان عملیاتی های مقاومتی و اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی داده است.

وی افزود که هراندازه مدت اسارت فلسطینیان بیشتر شود، حقوق پرداختی به آنان نیز افزایش می یابد و بعد از آزادی هم به سمت ها و پست هایی عالی دست می یابند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج