سرویس بین الملل- رئیس جمهور ترکیه که همچنان به بازداشت مخالفان خود ادامه می دهد و در سیاست خارجی نیز گروه های تروریستی را حمایت می کند از چشم انداز موفق برای کشورش سخن می گوید.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان طی سخنرانی خود  در سی و هشتمین مجمع عمومی «بنیاد انصار» اظهار داشت: چشم انداز و اهداف سال 2053، سیب سرخ (هدف اصلی) جدید ترکیه خواهد بود.

وی افزود: خدا را شکر چشم‌انداز سال 2053 از حالت آرزو خارج و به سیب سرخ (هدف) جدیدمان تبدیل شده است. مطمئنیم که جوانان ما توانایی رسیدن به آن را دارند. جوانان، قهرمانان بزرگ ما در 15 جولای بودند. با اینکه تجارب تلخ گذشته را نچشیده بودند اما به محض احساس کودتا، به نحوی قابل تقدیر اقدام کردند. جوانان ما از موقع ایستادن جلوی تانک‌ها تا زمان آزادسازی اماکن کشور از دست کودتاگران در صف مقدم بودند.

رئیس جمهور ترکیه در بخش دیگری گفت: نواقص زیادی در زمینه تربیت نسلی که جوابگوی نیاز کشور، خواست مردم و آرزوی ما باشد، داریم. مفاد درسی که براساس دشمنی با زبان، تاریخ، اجداد و فرهنگ مان نوشته شده اند، تازه در حال تغییر هستند. 

اردوغان گفت: می‌دانم که هنوز هم در بخش های مهم رسانه، سینما، تکنولوژی و حقوق، افراد، گروه‌ها و احزاب موجود نسبت به مردم خود بیگانه اند. شفاف عرض کنم که از این موضوع نیز بسیار ناراحت هستم.از همین جا اعلام می‌کنم که به همین شکل در انتخابات نیز به جوانان‌مان فرصت خواهیم داد. از صمیم قلب اطمینان دارم که جوانان نیز با تربیت خود در همه شاخه‌ها لایق این اعتماد خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج