سرویس بین الملل- سازمان امنیت رژیم صهیونیستی تعدادی از نیروهای امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین را به اتهام تیراندازی به سوی اهداف صهیونیستی ،‌بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری شین‌هوا از امان، دولت اردن اعلام کرد از هیچ تلاشی برای از سرگیری مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطینیان بر اساس راه حل دو کشور و ابتکار صلح عربی فرو گذار نخواهد کرد.

عبدالله دوم پادشاه اردن این موضوع را در دیدار با یک هیئت رسمی آمریکایی در امان بیان کرد. دو طرف در این دیدار همکاری ها در زمینه های مختلف را بررسی کردند.

 آنها بر تمایل خود برای دستیابی به صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا تاکید کردند.

این نشست همچنین بر لزوم یافتن راه حلی سیاسی برای سوریه و تلاش ها برای ریشه کن کردن تروریسم متمرکز بود.

همچنین روز یکشنبه، وزیر امور خارجه اردن با این هئیت آمریکایی دیدار کرد. وزیر امور خارجه اردن در این دیدار بر تلاش های مستمر اردن برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

بازداشت نیروهای فلسطینی

در تحولی دیگر به گزارش خبرگزاری فلسطین از قدس ،‌سازمان امنیت کل رژیم صهیونیستی موسوم به «شاباک»  اعلام کرد  یک گروه شامل تعدادی از نیروهای امنیتی و نظامی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین  را در روستای ذنابه و اردوگاه طولکرم در کرانه غربی رود اردن را که به سوی ایست و بازرسی نظامی صهیونیستی «الجباره» در حدفاصل  طولکرم و الطیبه تیراندازی کرده اند بازداشت کرده است. سازمان شاباک صهیونیستی همچنین این افراد را متهم کرده که تصمیم داشته اند ضد اهداف اسراییلی عملیات نظامی اجرا کنند.

عدی تیسیر حسنی عبد الله از نیروهای امنیتی فلسطین ، تحسین إحسان سلامة از عناصر سازمان امنیت تشکیلات خودگردان فلسطین ، عبد الله نبهان عودة، جهاد جمال دعنبص، فادی بنان صوان، ثائر محمود عساف از نیروهای امنیتی فلسطینی توسط سازمان امنیت کل رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند. 

رسانه های گروهی رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند که شاباک این افراد را به حمله به اهداف نظامی صهیونیستی متهم و اعلام کرده است که دو قطعه سلاح ، شش نارنجک از بازداشت شدگان کشف و توقیف شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج