سرویس بین الملل- در حالی که چند روز از سفر وزیر خارجه کویت به قطر می‌گذرد، منابع دیپلماتیک اعلام کردند شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر چهارشنبه آینده عازم کویت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری عربی 21، با گذشت چند روز از سفر شیخ صباح خالد الحمد الصباح وزیر خارجه کویت به قطر وهمزمان با بحران روابط بین عربستان و امارات با قطر، منابع دیپلماتیک اعلام کردند شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطردر سفری کوتاه چهارشنبه آینده ارهی کویت خواهد شد.

بنا بر اعلام این منابع، هدف امیر قطر از این سفر چند ساعته به کویت تبریک به صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان است.

این در حالی است که وزیر خارجه کویت چند روز پیش با سفر به قطر با امیر این کشور در قصرش  دیدار کرد. در آن زمان منابع قطری اعلام کردند، در این دیدار روابط دوستانه بین دو کشور برادر و راههای توسعه آن و نیز مسائل منطقه ای و بین المللی که برای هر دو طرف حائز اهمیت است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر خارجه قطر در این دیدار از آمادگی کشورش برای نزدیک کردن دیدگاههای کشورهای برادر و مهار هرگونه اختلاف ناشی از اتفاقات اخیر خبر داد و اظهارات همتای قطری خود مبنی بر هک شدن خبرگزاری رسمی قطر (قنا) را مثبت ارزیابی کرد.

با این همه رسانه های سعودی و اماراتی همچنان به حملات شدید خود علیه قطر ادامه داده اند و در این خصوص به اظهارات منسوب به امیر قطر استناد دارند آن هم در حالی که قطر صحت این اظهارات را تکذیب و اعلام کرد خبرگزاری این کشور هک شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج