سرویس بین الملل– نخست وزیر تایلند که از سال 2014 با کودتای نظامی قدرت را در این کشور جنوب شرق آسیا در اختیار گرفت پس از طرح چهار 'پرسش هدفمند'، متهم به تلاش برای حفظ قدرت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، 'پرایوت چان اوچا' نخست وزیر تایلند پس از مطرح کردن چهار 'پرسش هدفمند' که از آنها به عنوان تلاش برای کسب حمایت عمومی به منظور حفظ قدرت یاد می شود، هدف انتقادات گسترده ای قرار گرفت. 

شبکه خبر آسیا روز دوشنبه اعلام کرد این سئوالات نخست وزیر تایلند در ارتباط با انفجار هفته گذشته در بیمارستان نظامی بانکوک مطرح شد و گفت در صورتی که قانون و نظم به گونه ای ادامه یابد که حملات با بمب مخل آن محسوب شود و دیگر تهدیدها برای صلح ادامه داشته باشد، انتخابات سال آینده به تاخیر می افتد. 

سیاستمداران احزاب اصلی تایلند از جمله حزب 'فئو تای' و دموکرات ها چهار سئوال نخست وزیر تایلند را که در یک برنامه تلویزیونی مطرح شده بود، مورد انتقاد گسترده قرار دادند. 

'چان اوچا' خواستار نظر عموم مردم در خصوص چهار سئوالی شد که طرح کرد و گفت که این نظرات چهارچوب راهنمای کار دولت محسوب می شوند. 

اینکه آیا دولت آینده نظارت خوبی را انجام خواهد داد و در صورتی که چنین دولتی پس از انتخابات شکل نگیرد چه اقداماتی باید انجام داد، 2سئوال نخست 'پرایوت چان اوچا' بود. 

وی در بخش دیگر ضمن تاکید بر انتخابات به عنوان بخش مهمی از دموکراسی این سئوال را مطرح کرد که اگر دولت نتواند موضوعاتی که مرتبط با آینده کشور هستند را مد نظر قرار دهد، اصلاحات و استراتژی ملی اقدامات درستی محسوب می شوند. 

نخست وزیر تایلند در چهارمین سئوال خود پرسید آیا سیاستمدارانی که رفتار نامناسبی ندارند باید فرصت تشکیل دولت داشته باشند. اگر آنها چنین اقدامی انجام دهند و باز مشکل آفرینی کنند، چه کسی و به چه نحوی با آنها مقابله می کند. 

منتقدان نخست وزیر تایلند اعلام کردند که 'چان اوچا' تنها می خواهد مردم پاسخ هایی که او به دنبال آنها است را مطرح کنند و این سئوالات همچنین نشان می دهد وی قانون اساسی موجود را شایسته انجام امور نمی داند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج