سرویس بین الملل- سخنگوی حماس شامگاه یکشنبه اعلام کرد که برگزاری جلسه دولت رژیم صهیونیستی در زیر دیوار ندبه در قدس اشغالی از نتایج سفر دونالد ترامپ به سرزمین های اشغالی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس), عبد الطیف القانوع سخنگوی حماس افزود: برگزاری نشست دولت رژیم صهیونیستی در زیر دیوار ندبه, اقدامی خطراناک, تحریک آمیز و از مصادیق تلاش صهیونیست ها برای یهودی سازی بیت المقدس است.

وی افزود: چراغ سبز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به مقام های رژیم صهیونیستی برای تداوم جنایت های این رژیم و حمایت وی از صهیونیست ها نتیجه این اقدام این محسوب می شود.

سخنگوی حماس از کشورهای عربی و اسلامی خواست تا مسئولانه در خصوص این اقدام تنش آفرین رژیم صهیونیستی برخورد کنند و تاکید کرد که هرگونه بازگشت به میز مذاکرات از سوی تشکیلات خود گردان فلسطینی گناه بزرگی است.

دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه برای نخستین بار جلسه هفتگی خود را در تونلی زیر دیوار ندبه در قدس اشغالی برگزار کرد.

نتانیاهو در جلسه روز یکشنبه از افزایش بودجه عمرانی بیت المقدس و محله قدیمی آن خبر داد و گفت: میدان براق قلب تپنده ملت یهود است که پس از هزاران سال بازگشتند تا پایتخت کشور خود را در این مکان بنا کنند.

دونالد ترامپ در سفر هفته گذشته خود به سرزیمن های اشغالی بار دیگر بر حمایت کامل خود از رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج