سرویس بین الملل- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که به نظر می رسد کره شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، هنوز منابع رسمی کره شمالی در این زمینه اظهار نظر نکردند و از سوی رسانه های پیونگ یانگ خبری منتشر نشد.

رویترز نیز گزارش داد ، این پرتاب موشک از طرف کره شمالی فورا به اطلاع رئیس جمهوری کره جنوبی مون جائه این رسید و وی درخواست جلسه شورای امنیت ملی را داد. 

به گزراش رسانه ها احتمال می رود این پرتاب نیز آزمایش یک موشک بالستیک بوده باشد.

ستاد فرماندهی آسیا- اقیانوسیه ارتش امریکا در این خصوص گفت: مسئولین آمریکایی پرواز 6دقیقه ای این موشک کوتاه برد بالستیک را تا زمان برخورد با دریای ژاپن دنبال می کردند. 

کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به طور مختصر درباره گزارش پرتاب اخیر کره شمالی با خبر شد. 

همچنین سخنگوی دولت ژاپن، یوشیدا سوگا در این خصوص گفت که پرتاب اخیر نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بود. وی افزود: ژاپن به طور کامل نمی تواند اقدامات تحرک آمیز مکرر کره شمالی را تحمل کند و بشدت به کره شمالی اعتراض کرده و اقدامات این کشور را به شدیدترین لحن محکوم می کند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که دیروز کره شمالی یک سامانه جدید پدافند هوایی را مورد آزمایش قرار داد که گفته می شود رهبر جوان این کشور بر روند انجام آن نظارت داشته است.

گزارش حاکیست که رهبر کره شمالی دستور داده است این سلاح به شکلی انبوه تولید و در مناطق مختلف کشور جهت رویارویی و حملات احتمالی دشمنان کشور آرایش داده شود.

تنش ها بر سر کره شمالی بالا گرفته و آمریکا اخیرا تحریم های جدیدی را علیه پیونگ یانگ وضع کرده و رزم ناوهایش را به منطقه فرستاده است.

جیمز متیس وزیر دفاع امریکا روز یکشنبه در یک برنام تلویزیونی گفت که درگیری با کره شمالی احتمالا بدترین درگیری خواهد بود که مردم در طول عمرشان دیده اند. 

وی در ادامه افزود : اگر ما قادر به حل و فصل موضوع از طریق دیپلماتیک نباشیم این امر می تواند در صورت تبدیل شدن به درگیری به جنگی فاجعه بار مبدل شود. 

وی اذعان کرد، کره شمالی تهدیدی مستقیم برای آمریکا محسوب می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج