سرویس بین الملل- «آنتونیوگوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه شب در یک پیام ویدیویی، حلول ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از صفحه شخصی سازمان ملل متحد در شبکه اجتماعی توئیتر، در این پیام ویدیویی آمده است: «به دلیل آغاز ماه (مبارک) رمضان صمیمانه ترین تبریک های خود را به تمامی مسلمانان در نقاط مختلف جهان اعلام می دارم.

اکنون زمان بسیار فرخنده و مبارکی است، چرا که در نفس انسان ها محبت و تسامح موج می زند و فرصت مناسبی برای تفکر و تجدید دوباره است. 

دین اسلام همواره (پیروان خود را) به رشد ارزش های مشترک، تبادل آگاهی و گفت و گو تشویق و دعوت می کند و خواهان عدالت اجتماعی و صلح است.

نسبت به تمامی مسلمانانی که مراسم رمضان را به جای می آورند، اما در کانون درگیری و بحران ها به سر می برند، غم و اندوهی شدید وجودم را فراگرفته است.

ما حتی یک روز هم نباید از فکر صلح و محبت در ماه مبارک رمضان خارج شویم. در این ماه، به مانند گذشته که از کشورهای اسلامی دیدن می کردم، به کشوری اسلامی سفر خواهم کرد تا همبستگی خود را با مسلمانان نیازمند اعلام کنم.

به کشوری اسلامی خواهم رفت تا صدایم را همگام با صدای تمام کسانی قرار دهم که مراسم رمضان را به جای می آورند، خواستار صلح و محبت و پایان یافتن رنج و درد بشریت هستند.

بیایید تا با تلاش برای ایجاد جهانی که در آن عزت، سلامتی، برابری همه مردان و زنان موج می زند، روح اسلام را زنده کنیم، بیایید تا از این ماه بزرگ الهام بگیریم و تلاش کنیم تا جهانی را بنا نهیم که سراسر صلح باشد. رمضان مبارک.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج