وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسکو تحرکات اخیر ناتو در مرزهایش را خطرناک تلقی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: تحرکات ائتلاف نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه به مثابه تلاش‌هایی خطرناک به منظور دور زدن قانون پایه این ائتلاف در مورد روابطش با مسکو بوده و این تحرکات می‌توانند منجر به چرخه خطرناک رقابت تسلیحاتی شوند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: ما تلاش‌های اخیر برای دور زدن قانون پایه روابط ناتو – روسیه را خطرناک و مغایر با منافع واقعی کشورهای عضو ناتو می‌دانیم.

در این بیانیه تاکید شد: مسکو این دور زدن را به نوعی تمایل ائتلاف ناتو برای مشروعیت بخشی برای تدارک‌های نظامی‌اش در نزدیکی مرزهای روسیه می‌داند و این وضعیت به همراه فعالیت‌های نظامی انفرادی کشورهای بلوک ناتو سبب تغییر آرایش نیروها در اروپا شده و منجر به چرخه خطرناک یک رقابت تسلیحاتی خواهد شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه از بلوک ناتو می‌خواهد تا از تلاش‌هایش برای تقابل با مسکو با پیش زمینه رویارویی قبل از آنکه خیلی دیر شود بپرهیزد.

این وزارتخانه عنوان کرد: باید قبل از آنکه خیلی دیر شود ناتو دست از تلاش برای ایجاد روابط با کشورهای تحت تاثیر تبلیغات علیه مسکو بردارد.

در این بیانیه تاکید شد: این وضعیت روابط ناتو با روسیه که دچار عمیق‌ترین بحران از زمان پایان جنگ سرد تا کنون شده، انتخاب روسیه نبوده است بلکه در نتیجه خط مشی طولانی مدت مخربی است که ائتلاف ناتو به شکلی بی مهابا به منظور دستیابی به کنترل سیاسی و نظامی در امور جهان و اروپا در پیش گرفت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج