کمیته جهانی صلیب سرخ نسبت به شرایط جسمانی اسیران فلسطینی که وارد سی و نهمین روز اعتصاب غذا شده‌اند، هشدار داده و تاکید کرد که ضررهای وارده به آنها قابل جبران نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز، گابریل سالازار، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در اسرائیل و سرزمین‌های فلسطین اشغالی تاکید کرد که پس از گذشت 6 هفته از اعتصاب غذا اسیران فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در برابر عواقب شرایط سلامتی و جسمانی وارده که غیر قابل جبران است، احساس نگرانی می‌کنیم. شرایط جسمانی اعتصاب کنندگان به مرحله خطرناک و بحرانی رسیده است.

سالازار در ادامه گفت: پزشکان کمیته صلیب سرخ با همه اسیران فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند دیدار داشته‌ و شرایط آنها را از نزدیک مشاهده کرده‌اند.

صلیب سرخ از همه گروه‌ها و مقامات مربوطه خواست تا راه حلی برای جلوگیری از هر گرونه آسیب به اسیران بیابند.

مقامات اسرائیل پیشتر اعلام کردند، ده‌ها اسیر فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند روز چهارشنبه پس از وخامت شرایط سلامتی و جسمانی‌شان به بیمارستان منتقل شدند.

از 17 آوریل، حدود 1500 اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی دست به اعتصاب غذا زده‌اند و مروان برغوثی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و احمد سعدان دبیرکل جبهه مردمی نیز در اعتراض به شرایط بد زندان و بهبود شرایط حبس‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

اعتصاب کنندگان از کاهش شدید وزن، مشکل در راه رفتن، حالت‌های اغماء و بی هوشی مکرر و درد مفاصل رنج می‌برند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج