هزاران بحرینی با برگزاری تظاهراتی گسترده در مناطق مختلف این کشور قتل شهروندان بحرینی به دست نیروهای رژیم آل خلیفه را محکوم و حمایت مجدد خود را از آیت الله عیسی قاسم اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری العهد، تظاهرکنندگان بحرینی به رغم هشدارهای رژیم آل خلیفه نسبت به عواقب برگزاری تجمعات، با آمدن به خیابان‌های منامه خشم خود را از حمله خونین این رژیم به منطقه الدراز و کشتن چند شهروند بی‌گناه را ابراز داشتند.

تظاهرکنندگان در منطقه شهرکان و سار تجمع گسترده ای را به راه انداختند و حمایت مجدد خود را از آیت الله عیسی قاسم اعلام کردند.

در همین راستا، نیروهای رژیم آل خلیفه با گاز اشک‌آور به تظاهرکنندگان حمله کردند.

اخیرا و به دنبال حمله نیروهای آل خلیفه به منزل آیت الله عیسی قاسم در منطقه الدراز پنج بحرینی به ضرب گلوله این نیروها کشته شدند.

وزارت کشور بحرین روز چهارشنبه با صادر کردن بیانیه‌ای نسبت به عواقب هرگونه تجمع یا تحریک به تظاهرات هشدار داده است.

موج جدید اعتراضات از 21 مه و زمانی آغاز شد که دادگاه بحرین آیت الله عیسی قاسم را به اتهام "جمع‌آوری اموال و خرج کردن آن به صورت غیرقانونی" به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت 265 هزار دلار جریمه محکوم کرد.

عفو بین الملل نیز اعلام کرد، اسناد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی بحرین در روستای الدراز علیه تظاهرکنندگان از زور استفاده کرده‌اند و این اقدام در راستای سرکوب مداوم ساکنان این روستا صورت گرفته و در جریان آن پنج تن کشته و صدها تن زخمی شده‌اند.

عفو بین الملل همچنین اعلام کرد که نیروهای بحرینی به منزل آیت الله عیسی قاسم حمله کرده و تمامی کسانی را که در این منزل بوده‌اند، بازداشت کرده‌اند.

این نهاد بین المللی خواهان انجام تحقیقات مستقل و محاکمه کسانی شده که شهروندان بحرینی را به قتل رسانده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج