در پی انتشار اطلاعات محرمانه و تصاویر بمب گذاری منچستر در رسانه های آمریکا، پلیس انگلیس همکاری های اطلاعاتی مربوط به این تحقیقات را با آمریکا متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف،«ترزا می» نخست وزیر انگلیس گفته است که قصد دارد این موضوع را در دیدار امروز خود با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو ناتو وارد شهر بروکسل پایتخت بلژیک شده است، مطرح کند.
براساس گزارش تلگراف، برخی از رسانه های آمریکایی از جمله نیویورک تایمز اطلاعات محرمانه مربوط به تحقیقات پلیس انگلیس درخصوص بمب گذاری منچستر را منتشر کرده اند که این اقدام عصبانیت انگلیس را برانگیخت.
در واکنش به انتشار تصاویر بقایای کیف حاوی بمب توسط نیویورک تایمز، شورای فرماندهان پلیس ملی انگلیس گفت: این اقدام تحقیقات ما و همچنین اعتماد قربانیان، شاهدان و خانواده های آنان را تخریب می کند.'
تصاویری از جزئیات بمب گذاری، از جمله باقیمانده بمب، و این مطلب که خانواده «سلمان عابدی» بمب گذار انتحاری درخصوص افراط گرایی او به نیروهای امنیتی هشدار داده بودند، بخشی از اطلاعات محرمانه درز یافته است.
همچنین گزارش هایی منتشر شد که خانواده سلمان عابدی در پی نگرانی از روند افراط گرایی او، فرزندشان را به لیبی برده و پاسپورتش را گرفته بودند. اما عابدی با این بهانه که قصد سفر حج دارد، پاسپورتش را از خانواده اش پس گرفته و به انگلیس بازگشته بود.
حمله بمب‌گذاری انتحاری در سالن کنسرت 'آرینا منچستر' در شمال انگلیس که اواخر دوشنبه شب گذشته صورت گرفت، دستکم 22 کشته و 59 زخمی بر جای گذاشته است که شماری از قربانیان کودک و نوجوان هستند.
پلیس اعلام کرده است که سلمان عبیدی 22 ساله مظنون اصلی این حمله در محل انفجار کشته شده است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج