سرویس بین الملل- رئیس جمهوری آمریکا و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز سه شنبه در شهر بیت لحم در کرانه باختری رود اردن با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و هیئت همراهش سفری کوتاه و یک ساعته به بیت لحم داشت و با محمود عباس دیدار کرد.

محمود عباس بعد از این دیدار در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ترامپ گفت: مشکل ما با اشغالگری و مخالفت اسرائیل با برسمیت شناختن دولت فلسطین است.

عباس بار دیگر بر موضع خود در تشکیل "دو دولت براساس قوانین بین المللی" تاکید کرد و گفت: دستیابی ملت ما به آزادی و استقلال خود، کلید صلح در منطقه است و "امیدواریم تاریخ شاهد این باشد که رئیس جمهور ترامپ همان کسی باشد که صلح را تحقق بخشد".

وی بار دیگر بر پایبندی خود به همکاری با ترامپ برای "بستن یک قرارداد صلح تاریخی با اسرائیلی ها و نیز همکاری با او به عنوان شریک در مبارزه با تروریسم" تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان بار دیگر موضع خود در تکیه به ایده "تشکیل دو دولت در مرزهای سال 1967 یعنی تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی در کنار دولت اسرائیل و حل همه مسائل مربوط به وضعیت نهایی براساس قوانین و مصوبات بین المللی و توافقنامه های دوجانبه بین طرف فلسطینی و اسرائیلی" را تکرار کرد.

عباس همچنین به مسئله اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در زندانهای رژیم اسرائیل اشاره کرد و گفت: خواسته های اسیران ما، انسانی و عادلانه است و از اسرائیل می خواهم که به آنها پاسخ مثبت بدهد.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: "درگیری ما با دین یهودی نیست بلکه با اشغالگری اسرائیل است و احترام به ادیان و رسولان بخشی اصیل از اعتقادات ما است. مشکل با اشغالگران و شهرک سازی و عدم به رسمیت شناخته شدن دولت فلسطین از سوی اسرائیل است".

از سوی دیگر، رئیس جمهور آمریکا نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که "می خواهد با نیتی صادقانه برای تحقق صلح تلاش کند".

وی افزود: به همکاری با عباس برای حمایت از اقتصادی فلسطینی‌ها چشم دوخته‌ام.

بر پایه این گزارش، ترامپ گفت که یک لحظه دیگر در برابر عملیات سر بریدن بی گناهان تحمل نخواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج