سرویس بین الملل- وزیر خارجه افغانستان با تغییراتی در حزب «جمعیت اسلامی»، ۶۳ عضو این حزب را به عنوان اعضای شورای رهبری موقت معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «صلاح الدین ربانی» وزیر خارجه و رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان با ایجاد تغییراتی در شورای رهبری حزبش، اعلام کرد: مبارزه با افراط‌گرایی و دفاع از مشارکت سیاسی از مهمترین برنامه‌های این حزب است.

وی در نشستی با عنوان «توسعه شورای رهبری جمعیت اسلامی» گفت که این حزب در شرایط کنونی برنامه‌های روشنی را برای اداره افغانستان دارد.

ربانی تصریح کرد که حزب جمعیت اسلامی برای جلوگیری از انحصار قدرت در افغانستان، مشارکت سیاسی را حق تمام شهروندان این کشور می‌داند و برای مشارکت در نظام پارلمانی تلاش می‌کند.

وزیر خارجه افغانستان اظهارداشت که جمعیت اسلامی از منافع کلان ملی، تحکیم وحدت، استقلال افغانستان، تامین امنیت و صلح پایدار و عادلانه حمایت می‌کند اما بدون مشارکت سیاسی این ارزش‌ها قابل تحقق نیستند.

رئیس حزب جمعیت اسلامی اظهار داشت که در این حزب فضای کثرت‌گرایی وجود دارد و اعضای آن از همه اقوام هستند.

ربانی در این نشست، 63 نفر از چهره‌های شناخته شده حزب جمعیت اسلامی را به عنوان اعضای شورای رهبری معرفی کرد تا کنگره این حزب را برگزار کنند.

به گزارش افق، تلاش جمعیت اسلامی برای هماهنگی فعالیت سیاسی درحالی صورت می‌گیرد که بعضی از اعضای مطرح این حزب از منتقدان حکومت وحدت ملی افغانستان هستند و تعدادی نیز از مناصب عالی دولتی برکنار شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج