سرویس بین الملل- یک فعال سیاسی بحرینی تاکید کرد که مردم بحرین تا لغو حکم صادر شده علیه شیخ عیسی قاسم و بازگرداندن تابعیت به او عرصه را خالی نخواهند کرد و در خیابان‌ها باقی می‌مانند.

به گزارش خبرگزاری موج، شیخ عبدالله الدقاق یکی از فعالان سیاسی بحرینی و مسئولان حوزه علمیه بر دفاع همه جانبه مردم بحرین از شیخ عیسی قاسم تاکید کرد و گفت:  حکم اعلام شده علیه شیخ عیسی قاسم پس از چراغ سبز آمریکا و پشتیبانی انگلیس و عربستان و امارات صادر شد و آل خلیفه در صورت عدم موافقت آمریکایی ها جرات دست زدن به چنین اقدامی را نداشتند، پادشاه بحرین طی روز های گذشته با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد و در این دیدار ترامپ حمایت خود از رژیم آل خلیفه را اعلام کرد، اگر آمریکا از آل خلیفه حمایت نمی کرد پادشاه بحرین نیز جرئت نداشت چنین حکمی که در حقیقت علیه تمام شیعیان و مقدساتشان است را صادر کند.

وی ادامه داد: مردم واکنش مناسبی به صدور حکم علیه شیخ عیسی قاسم داشتند و هرگز در خانه های خود باقی نخواهند ماند و دیگر وعده های دروغین رژیم آل خلیفه را باور نخواهند کرد. پس از صدور حکم آل خلیفه متولیان حسینیه های موجود در منطقه الدراز را فراخوانده و به آنان گفته است از تمام مردم بخواهید به تحصن در الدراز پایان دهند. این مسئله نشان دهنده میزان فشاری است که تحصن مردم در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم به دولت وارد می کند.

او تاکید کرد: با صدور حکم زندان علیه شیخ عیسی قاسم مردم و رژیم حاکم از یکدیگر فاصله پیدا کردند زیرا مردم احساس می کنند با دین و مذهبشان و حتی وجودشان در کشور مبارزه می شود. دولتمردان دولت هایشان را با مراجعه به عقلای ملت و همچنین احترام به دین و مذهب آنان بنا می کنند اما رژیم آل خلیفه با مذهب و اعتقادات مردم مبارزه می کند. آل خلیفه با شعایر دینی ما همچون خمس، مبارزه می کند آنان حتی با مراجع تقلید بزرگوار ما و نمایندگانشان در بحرین نیز مبارزه می کنند.این اقدام باعث می شود در گیری ها از درگیری برای رسیدن به حقوق مردم به درگیری برای حفظ موجودیتشان کشانده شود و به طور حتم هنگامی که با موجودیت و دین مردم مقابله شود آنان نیز در مقابل با تمام توان برای حفظ داشته های خود مبارزه خواهند کرد. تمام دولت ها و حکومت هایی که با دین ملت هایشان جنگیدند سرونشتشان به زباله دان تاریخ ختم شد.

این مبارز بحرینی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: دولت همچنان برای درهم شکستن تحصن مردم در الدراز تلاش خواهد کرد. حکمی که صادر شد به ظاهر سبک است و دادگاه اعلام کرد شیخ پس از سه سال باید متحمل یک سال زندان شود به این شیوه رژیم آل خلیفه قصد دارد به مردم اطمینان دهد که شیخ عیسی قاسم فعلا زندانی نخواهد شد و به این شیوه آنان را متقاعد کند که دیگر دلیلی برای تحصن وجود ندارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر خدای نکرده تحصن درهم بشکند مطمئنا رژیم آل خلیفه گام دیگری در راستای تبعید و یا زندانی کردن شیخ برمی دارد اما مردم ما آگاه هستند و در تمام میادین و عرصه های دفاع از دین و مذهب حضور خواهند داشت. ملت بحرین دیگر به خانه هایشان برنمی گردند مگر اینکه دولت تابعیت شیخ عیسی قاسم را به او بازگردانده و مسئله محاکمه را حل کرده و برای محقق کردن تمام خواسته های عادلانه و مشروع مردم گفتگو کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج