سرویس بین الملل- ایوانکا ترامپ بعد از دیدار با زنان سعودی و ستودن اوضاع حقوق بشر در عربستان، مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج  به نقل از العالم، دختر رئیس جمهور آمریکا بعد از انتشار عکس خود با شماری از زنان سعودی در حساب شخصی خود در توییتر، مورد انتقاد گسترده قرار گرفت. وی زیر عکسش نوشته بود: امروز با زنان "پیشتاز" سعودی دیدار کردم و به طور مستقیم با دستاوردها، چالش ها و چشم انداز آینده آنها آشنا شدم.

ایوانکا ضمن ستودن وضع زنان در عربستان افزود: "این کشور پیشرفتی امیدوار کننده در زمینه حقوق زنان به دست آورده است"! اما این جملات مورد انتقاد گسترده کاربران توییتر مخصوصا زنان سعودی قرار گرفت.

کاربران نوشتند: زنانی که برای حضور در عکس انتخاب شدند دارای ویژگی های خاصی بودند تا به این ترتیب واقعیت زندگی زنان عربستان که تحت سلطه ولی امر خویش قرار دارد و از رانندگی محروم است، پوشانده شود.

آنها خاطرنشان کردند: زنان حاضر در عکس از طبقه بالای جامعه هستند و نمی توانند نماینده سایرین باشند، چون سایر زنان نمی توانند بدون اجازه ولی امر خود تحصیل و کار کنند و حتی از خانه خارج شوند.

تعدادی از کاربران نیز با انتشار یک کاریکاتور که نشانگر شکنجه و ظلم به زنان است، از وضع زنان سعودی انتقاد کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج