سرویس بین الملل- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در عربستان مبنی بر تروریستی خواندن این جنبش، واکنش نشان داده و این اظهارات را جانبداری کامل از رژیم صهیونیستی دانسته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، حماس یکشنبه شب تاکید کرده است که این جنبش مردمی از حقوق ملت فلسطین دفاع خواهد کرد.

«فوزی برهوم» سخنگوی حماس در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «اظهارات این چنینی از ترامپ کاملا مردود بوده و اقدامی برای ضربه زدن به اعتبار ملت فلسطین است و تحریم آشکار علیه مردم و نیز جانبداری کامل از اشغالگران صهیونیستی به شمار می رود.»

وی در ادامه تاکید کرد: حماس یک جنبش آزادی بخش ملی است که به صورت قانونی از حقوق مردم فلسطین دفاع می کند.

برهوم در خصوص واژه تروریسم نیز افزود: تروریسم (واقعی) درواقع رژیم اشغالگر قدس است که با پشتیبانی رسمی آمریکا به کشتار دسته جمعی مردم فلسطین دست می زند.

از سوی دیگر «مشیر المصری» رهبر برجسته جنبش حماس نیز در این خصوص گفت که این اظهارات ترامپ به معنای همراهی و حمایت واشینگتن از اشغالگران و موافقت مقام های کاخ سفید با حاکمیت مجرمانه اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین است.

المصری در ادامه با اشاره به این که بهتر آن بود که ترامپ از سیاست یک بام و دو هوای خود دست بردارد و از فلسطین‌های بی گناه حمایت کند، تاکید کرد: سیاست های آمریکا نمی تواند تاریخ را تغییر دهد، همانگونه که قادر نیست تا اشغالگری را علیه ملت فلسطین و با توسل به زور اعمال کند.

اولین نشست یک روزه سران کشورهای اسلامی – عربی و آمریکایی دیروز یکشنبه با مشارکت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ریاض برگزار شد.

ترامپ در سخنرانی در این مراسم مدعی شده بود که داعش، حزب الله، حماس تهدید تروریستی برای منطقه به شمار می روند و از تمامی رهبران کشورهای اسلامی خواسته بود تا افراط گرایان را از کشورشان بیرون کنند.

قرار است، ترامپ امروز دوشنبه از عربستان راهی سرزمین های اشغالی شود و با مقام های رژیم صهیونیستی دیدار و گفت و گو کند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و در مبارزات انتخاباتی اش، اعلام کرده بود که سفارت این کشور را از تل آویو به بیت المقدس منتقل خواهد کرد و آن را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت خواهد شناخت.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که این سخنان ترامپ از یک اظهار نظر تبلیغاتی فراتر نخواهد رفت و گفته های وی با واقعیت فرسنگ ها فاصله دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج