سرویس بین الملل- مدیر اجرایی شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) از امضای قراردادهایی به ارزش 50 میلیارد دلار میان این شرکت و شرکت های آمریکایی در جریان سفر دونالد ترامپ به ریاض خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، 'امین ناصر' در کنفرانسی که با حضور مسئولان دهها شرکت آمریکایی و عربستانی همزمان با سفر دونالد ترامپ به این کشور برگزار شده بود، اعلام کرد که در این سفر قراردادهایی به ارزش 50 میلیارد دلار بین این شرکت ها به امضا خواهد رسید.

وی افزود: در این سفر 16 توافق نامه با 11 شرکت (آمریکایی) که شامل تفاهمنامه های همکاری در برخی پروژه ها و طرح ها است، امضا خواهد شد.

'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا امروز به همراه هیات بلند پایه آمریکایی ساعتی پیش وارد فرودگاه بین المللی 'ملک خالد' ریاض شد و مورد استقبال رسمی ملک سلمان پادشاه سعودی قرار گرفت.

صفحه رسمی کاخ سفید در توییتر اعلام کرد که از امروز ترامپ و هیات همراه به چند کشور جهان شامل عربستان، ایتالیا و بلژیک سفر می کند.

سفر به سرزمین های اشغالی از دیگر برنامه های ترامپ در این سفر بشمار می رود. 

رییس جمهور آمریکا قرار است در ریاض در نشستی که از آن به عنوان ناتوی عربی نام برده شده با حضور سران چند کشور عربی شرکت نماید. 

ترامپ دوشنبه آینده قرار است در سفری دو روزه به فلسطین اشغالی سفر و با مقامات این رژیم نیز دیدار کند. 

وی بعد از آن به بیت لحم در کرانه غربی خواهد رفت و با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار می کند. 

طبق گزارش ها امضای قراردادهای نظامی و تسلیحاتی با عربستان از مهم ترین رویدادهای این سفر محسوب می شود.

براساس تمهیدات عربستان قرار است در این سفر سه نشست سعودی- آمریکایی، خلیجی- آمریکایی و عربی- اسلامی -آمریکایی برگزار شود.

در همین راستا دولت عربستان برای سران کشورهای عربی جهت حضور در نشست سران عرب و آمریکا دعوتنامه فرستاده است، و قرار است بیش از 50 نفر از مقامات بلندپایه کشورهای اسلامی در مرکز همایش های ملک عبدالعزیز گردهم آیند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج