سرویس بین الملل- فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه شامگاه جمعه با اعلام پایان این دور از گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو گفت دور بعدی گفت و گوها ماه آینده (ژوئن) برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه شامگاه جمعه با اعلام پایان این دور از گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو گفت دور بعدی گفت و گوها ماه آینده (ژوئن) برگزار خواهد شد.

پایان گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو/ دور بعدی مذاکرات ماه آینده در ژنو برگزار می شود

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، استفان دی میستورا که در یک کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران صحبت می کرد، افزود: روزجمعه نشست یه جانبه سازنده و مفیدی به همراه نمایندگانی از آمریکا و روسیه داشتیم که به مذاکره میان طرف های سوری و مسائل دیگر اختصاص داشت.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه تاکیدکرد: نشست جاری ژنو که در سطح کارشناسی انجام شد، به عنوان ابزاری برای تسهیل گذاری به گفت و گوهای مستقیم میان طرف های سوری انجام شد.

وی گفت که نتایج این دور از گفت و گوها هفته آینده در شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد شد.

دی میستورا همچنین تاکید کرد که هیات روسی و مصری در نشست های فنی با هیات عالی گفت و گوها که در خصوص مساله قانون اساسی برگزار شد شرکت نکردند و ابراز امیدواری کرد که برای تغییر این شرایط تمام تلاش خود را خواهد کرد.

سه شنبه گذشته دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو به منظور یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ شش ساله سوریه آغاز شد. 

ساز و کار تشکیل حکومت، قانون اساسی جدید، انتخابات و مبارزه با تروریسم در سوریه چهار محور اصلی مذاکرات ژنو 6 بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج