سازمان عفو بین الملل بامدادشنبه اعلام کردکه فعالان حقوق بشری در بحرین از سوی مقام های امنیتی و قضایی این کشور با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی کنترل و شنود می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ازپایگاه خبری العهد، عفو بین الملل از شرکت ها و کشورهایی که این امکانات را در اختیار دولت بحرین قرار دادند، خواسته تا از ارائه این خدمات پرهیز کنند.
بنابرگزارش سازمان عفو بین الملل تلاش های فعالان حقوق بشری در عرصه جامعه به خاطر فشارهایی که از سوی دولت ها به آنها می شود، کاهش یافته است.
این نهاد حقوق بشری همچنین از تمام نهادها و کشورها خواسته است تا از فعالان مدافع حقوق بشر حمایت کنند، چراکه آنها در این مسیر همواره با تهدیدها و خطراتی مواجه هستند.
بحرین از سال 2011 شاهد حوادث فاجعه آمیز سرکوب نارضایتی های مردمی از سوی رژیم آل خلیفه به جای ارائه خدمت به مردم این کشور بوده است.
براساس اعلام مجامع حقوقی بحرین، سرکوب آزادیهای عمومی، ممانعت از ابراز عقیده و در معرض انواع ظلم و ستم قرار گرفتن عموم شهروندان بحرینی به ویژه شیعیان این کشور توسط رژیم آل خلیفه در سال 2016 در هیچ سالی سابقه نداشته و مردم بحرین درحالی سال جدید را آغاز کرده اندکه بسیاری از زندانیان سیاسی تنها به خاطر مطالبه گری عدالت و حقوق مصرح خود در زندان به سر می برند.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج