سرویس بین الملل- مدیر خبرگزاری النخیل عراق گفت: برخی کشورهای عربی همچون عربستان سعودی، قطر و امارات باید از دموکراسی ایران بیاموزند و ببینند چه دیدگاه های

به گزارش خبرگزاری موج، «محمدعلی الحکیم» که روز جمعه با حضور در حوزه رای گیری حسینیه ارشاد تهران، شاهد روند اجرایی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بود، افزود: حضور امروز مردم ایران در انتخابات بسیار عالی است و ایران همچون همیشه نشان داد بهترین دموکراسی را در خاورمیانه دارد و هیچکس تا این لحظه نمی تواند بگوید رئیس جمهوری آینده چه کسی است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: در دموکراسی ایران همه گرایش های مختلف چه در داخل و چه در خارج از کشور در انتخاباتی که اسوه برای منطقه است، شرکت می کنند.

وی ادامه داد: من بسیاری از انتخابات منطقه همچون عراق و لبنان را از نزدیک دیده ام، اما دموکراسی ایران بهتر از همه است چه برسد به کشورهایی همچون عربستان قطر و امارات که انتخابات ندارند.

الحکیم گفت: انتخابات با چنین دموکراسی باعث قوی تر شدن نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

مدیر خبرگزاری النخیل عراق تصریح کرد: حضور انبوه جمعیت در انتخابات ایران، مشت محکم و شوک بزرگی برای ترامپ، اسرائیل و کشورهای استعمارگر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.

در این انتخابات 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند که یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج