سرویس بین الملل- معاون وزیر امور خارجه روسیه حمله ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا به ارتش سوریه را نقض حاکمیت این کشور دانست و تاکید کرد که این امر باعث بحرانی شدن اوضاع و تاثیر منفی بر روند سیاسی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گنادی گاتیلوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه به حمله اخیر آمریکا به سوریه واکنش نشان داد و گفت: حمله آمریکا به نظامیان سوریه نقض حاکمیت این کشور است و به روند سیاسی کمکی نمی کند.

وی افزود: اقدامات علیه ارتش سوریه، عملیاتی برای مبارزه با داعش و النصره نیست و به طور کامل غیرقابل قبول است.

گاتیلوف پیش بینی کرد که بعد از موافقت دمشق با پیشنهادات استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه درباره گروهها از جمله گروه ویژه قانون اساسی، هیئت عالی مذاکرات (نماینده مخالفان خارج نشین سوری مورد حمایت عربستان) نیز درباره آن توافق کند.

وی افزود: ششمین دور مذاکرات سوری – سوری جاری در ژنو زیر نظر سازمان ملل بی نتیجه نبوده است. این امر در نتیجه تماس های فشرده دی میستورا با همه طرف ها بوده است. برخی دشواریها درباره اختلاف دیدگاه ها در خصوص مسیر گفت و گوها در نزد طرف های سوری وجود داشت اما آمادگی برای گام برداشتن به جلو وجود داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج