سرویس بین الملل- برخی دیپلمات‌ها در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفتند که فرانسه و آلمان با طرح رئیس جمهور آمریکا برای افزایش نقش این سازمان در مبارزه با گروه تروریستی داعش مخالفت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی دیپلمات ها در سازمان ناتو نوشت: فرانسه و آلمان با طرح مسئولان آمریکایی مخالف کرده اند که براساس آن، ناتو نقش بزرگتری در مبارزه با داعش ایفا می کند.

برپایه این گزارش، این طرح درچارچوب درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است که ناتو تلاش بیشتری در امر مبارزه با تروریسم و داعش در سوریه و عراق انجام دهد.

رویترز نوشت: بسیاری از اعضای ناتو امیدوارند که این طرح پنجشنبه آینده در زمان حضور ترامپ در اولین اجلاس سران ناتو از زمان تصدی ریاست جمهوری آمریکا اعلام شود اما برخی هم پیمانان شرکت کننده در بحث ها گفتند که آلمان و فرانسه در قبال این طرح نگرانی دارند.

بر پایه این گزارش، نگرانی آلمان و فرانسه از آنجا ناشی می شود که احتمال دارد این طرح باعث شود تا ناتو در یک ماموریت رزمی هزینه بر نظیر افغانستان گرفتار شود و نارضایتی برخی کشورهای عربی را بر انگیزد یا خطرات رویارویی با روسیه در سوریه را به همراه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج