سرویس بین الملل- ده ها تن از اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی که در اعتراض به وضعیت طاقت فرسای خود در زندان های صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده اند به نبرد شکم خالی خود ادامه می دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فسطین، مهم ترین خواسته های اسرا عبارتند از: توقف سیاست بازداشت موقت، پایان دادن به حبس اسرا در سلول های انفرادی، برقراری ملاقات اسرا با خانواده هایشان و توقف سیاست قصور پزشکی و ارائه خدمات مناسب پزشکی به اسرا.

کمیته اطلاع رسانی هیات امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که 36 اسیر فلسطینی در زندان نفحه روز گذشته در نتیجه طولانی شدن اعتصاب غذا از حال رفته و به بیمارستان هداریم منتقل شدند.

همچنین خضر شقیرات وکیل فلسطینی روز گذشته برای اولین بار موفق به دیدار با اسیر مروان برغوثی در سلول انفرادی زندان جلمه شد. برغوثی پیام هایی را به دیگر اسرای اعتصاب کننده غذا، ملت فلسطین و تمامی آزادگان جهان ابلاغ کرده است.

فرح بیادسه وکیل موسسه ضمیر نیز موفق به دیدار با احمد سعدات رهبر اسیر فلسطینی در سلول انفرادی زندان اوهلیکدار شد. بیادسه تاکید کرد که سعدات را دست بسته به اتاق ملاقات آوردند و از چهره اش می شد فهمید که بسیار ناتوان شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج