سرویس بین الملل- کمیته بین المللی صلیب سرخ درباره فروپاشی کامل تاسیسات زیربنایی و اقتصاد نوار غزه ناشی از کمبود شدید سوخت و انرژی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی از غزه ، کمیته بین المللی صلیب سرخ دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد کمبود انرژی و سوخت مورد نیاز در نوار غزه به همه بخش های زندگی ساکنان این منطقه آسیب وارد کرده است.

این کمیته هشدار داد با توجه به شرایط کنونی در نوار غزه اقتصاد و ساختار زیر بنایی این منطقه در آستانه نابودی و فروپاشی کامل قرار دارند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ تاکید کرد اگر سوخت و انرژی مورد نیاز هر چه زودتر وارد نوار غزه نشود، بخش های بهداشت عمومی و محیط زیست این منطقه نیز در آینده شرایط بحرانی خواهند داشت.

این کمیته یادآور شد کمبود سوخت و انرژی مورد نیاز در نوار غزه به سطح بحرانی و خطرناک رسیده است و این امر تهدیدی برای ارایه خدمات اساسی و اولیه از جمله در بخش های بهداشتی، تصفیه آب آشامیدنی و عرضه آب سالم برای ساکنان نوار غزه است.

دو میلیون نفر از ساکنان نوار غزه از حدود 10 سال پیش با کمبود شدید برق مواجه هستند و در حال حاضر جریان برق در این منطقه به طور میانگین بین 14 تا 16 ساعت قطع می شود.

پس از این که جنبش حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین (پارلمان) در سال 2006  به پیروزی رسید اسرائیل تحریم های زمینی و دریایی شدیدی را ضد این منطقه اعمال کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج