سرویس بین الملل- قدیمی ترین اسیر فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی گفت که نمایندگان سرویس های اطلاعاتی این رژیم چندین بار امکان آغاز مذاکرات خیالی و بیهوده با اسرا به منظور حذف محتوای نبرد آزادی و کرامت در برابر وعده های توخالی و بدون پشتوانه را امتحان کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کریم یونس که قدیمی ترین اسیر فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی است،تاکید کرد که اعتصاب غذای اسرا یا با پیروزی و یا با شهادت به پایان می رسد و زندگی بدون کرامت معنایی ندارد.

وی افزود: نمایندگان سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی تلاش کردن باب مذاکرات بیهوده و خیالی با اسرا را باز کنند تا محتوا و مضمون این نبرد آزادی و کرامت را حذف کنند، اما ما به این راه خود ادامه می دهد.

یونس خاطرنشان کرد که اسرای فلسطینی به اداره زندان ها اعلام کرده اند که تنها آماده مذاکرات جدی هستند و در جلسات بی محتوا و بی فایده حاضر نمی شوند.

وی ادامه داد که تنها طرف صاحب اختیار برای مذاکره با اداره زندان های صهیونیستی، رهبری اعتصاب غذا است که این مذاکره نیز باید بر اساس معیارها و اصولی که قبل از آغاز نبرد آزادی و کرامت تعیین شده اند، صورت بگیرد.

یونس خاطر نشان کرد که اداره زندان های صهیونیستی از هیچ اقدامی در راستای سرکوب اسرای فلسطینی و تلاش برای شکستن اراده و به تسلیم واداشتن آنها فروگذار نکرده است، اما این اقدامات جز باعث تقویت عزم و اراده اسرا نمی شود.

وی در پایان تاکید کرد که سرانجام این راه پیروزی و یا شهادت است و هیچ چیزی غیر از پیروزی فایده ای ندارد... چرا که زندگی بدون کرامت معنایی ندارد.»

گفتنی است که مروان برغوثی عضو اسیر کمیته مرکزی جنبش فتح و رهبر اعتصاب غذای آزادی و کرامت نیز با ارسال نامه ای از داخل زندان ملت فلسطین را به وحدت و همبستگی با اسرا در آستانه سالروز فاجعه اشغال فلسطین و دست زدن به قیام مسالمت آمیز فرا خوانده و نسبت به از سر گیری مذاکرات سازش بر پایه همان اصول سابق هشدار داده بود. وی در عین حال گروه های فلسطینی و در راس آنها جنبش های فتح و حماس را به آشتی ملی و از سرگیری گفتگوهای خود برای تحقق وحدت ملی و سند مشارکت ملی دعوت کرده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج