سرویس بین الملل- مقام‌های آمریکایی به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند رژیم صهیونیستی مخالفتی با فروش سلاح‌های آمریکایی به عربستان سعودی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، عربستان از مدت ها پیش در سکوت مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل با خرید تسلیحات از آمریکا و کشورهای اروپایی مردم یمن را هدف بمباران های شدید خود قرار داده است.

مقام‌های آمریکایی روز یکشنبه گفته‌اند رژیم صهیونیستی مخالفتی با قرارداد چند میلیارد دلاری فروش تسلیحات به عربستان سعودی ندارد. 

آمریکا و عربستان سعودی در حال نهایی کردن یک بسته قرارداد تسلیحاتی به ارزش 100 میلیارد دلار با هدف تعمیق همکاری‌های اقتصادی و امنیتی میان دو کشور هستند. 

این قراردادها که با سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به ریاض همزمان شده است سامانه‌های پدافند موشکی و سلاح‌های سنگین را شامل می‌شوند که دولت قبلی آمریکا از دادن آنها به عربستان خودداری کرده بود.

یک مقام ارشد آمریکایی به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گفته است که دولت ترامپ، «حاشیه برتری نظامی اسرائیل» را در فروش این تسلیحات در نظر گرفته است.

مقام‌های آمریکایی همچنین گفته‌اند که رژیم اسرائیل مخالفتی با فروش سامانه‌های پیشرفته ضد موشکی، موسوم به «تاد» به عربستان ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج