سرویس بین الملل- کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که موشک بالستیک «میان-دور برد» با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای که روز یکشنبه شلیک شد، با موفقیت آزمایش شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که موشک بالستیک «میان/دور برد» با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای که روز یکشنبه شلیک شد، با موفقیت آزمایش شده است.

پیونگ‌یانگ اعلام کرد که این موشک به تازگی و با نظارت کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی طراحی و با هدف بررسی قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در مقیاس بسیار زیاد آزمایش شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز دوشنبه ضمن بیان این مطلب که آمریکا به ارعاب کشورهایی که هیچ‌گونه سلاح هسته‌ای ندارند می‌پردازد، به این کشور هشدار داد که سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های کره شمالی قرار دارد.

این رسانه دولتی کره شمالی در ادامه افزود: این موشک بالستیک به گونه‌ای پرتاب شده است که هیچگونه تهدیدی برای کشورهای همسایه نداشته است و همچنین تا ارتفاع 2111 متری از سطح زمین رسیده و پس از طی 787 کیلومتر مسافت در دریای ژاپن فرود آمده است.

خبرگزاری «یونهاپ» روز گذشته گزارش داد: «مون جائه-این» رئیس جمهور کره جنوبی آزمایش موشکی جدید پیونگ‌یانگ را به شدت محکوم کرده و آن را تهدیدی برای ثبات منطقه و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل عنوان کرده است.

کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ به این آزمایش موشکی واکنش نشان داده است.

وزارت دفاع روسیه در پی آزمایش موشکی کره شمالی اعلام کرد که این آزمایش موشکی تهدیدی برای روسیه محسوب نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج