سرویس بین الملل- ارتش سوریه با آزادسازی مثلث «ظاظا» موفق شد امنیت مثلث «بغداد - اردن - دمشق» را در صحرای سوریه تأمین کند.

به گزارش خبرگزاری موج، منابع خبری وابسته به معارضان سوری اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت موفق شدند کنترل «مثلث ظاظا» واقع در شرق منطقه «السبع بیار» (در ریف دمشق) را به دست گیرند.

وبگاه خبری «عنب» گزارش داد که نیروهای سوری بعدظهر روز گذشته موفق شدند امنیت مثلث «بغداد-اردن-دمشق» را در صحرای سوریه تأمین کنند.

گروههای تروریستی «جیش أسود الشرقیة و لواء شهداء القریتین» در واکنش به این پیشروی، در مناطق السبع بیار و ظاظا واقع در صحرای سوریه حملاتی را به مواضع ارتش سوریه آغاز کردند.

با آزادسازی مثلث ظاظا، ریف شرقی حمص از ریف شرقی دمشق جدا شد و نیروهای سوری به سمت ارتفاعات «المحدد» واقع در شرق مثلث پیشروی کردند و بدین ترتیب امنیت منطقه ای که راههای بین المللی عراق، اردن و دمشق را به هم وصل میکند، تأمین شد.

گروه های تروریستی حاضر در اتاق عملیات موسوم به «الحماد السوری» آوریل گذشته در مرحله سوم نبرد موسوم به «سرجنا الجیاد لتطهیر الحماد» توانسته بودند در برابر داعش در این مناطق پیشروی کنند.

نیروهای سوری نیز موفق شده بودند کنترل مناطق «کسارات غربیه» و فرودگاه «السین» تا فرودگاه الضمیر و منطقه «العتیبة» تا غرب مناطق تحت اشغال معارضان و مراکز استقرار داعش را به دست گیرند.

گروههای تروریستی وابسته به ارتش آزاد، در مارس گذشته عملیات سرجنا الجیاد لتطهیر الحماد را آغاز و ادعا کردند که قصد دارند راه را به سوی شرق قلمون باز کنند، ولی پیشروی اخیر ارتش سوریه مانعی برای آنها در اشغال کامل صحرای این کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج