جنبش انصارالله یمن و رئیس جمهور مستعفی این کشور تشکیل "شورای انتقالی" در جنوب یمن را تهدیدی برای وحدت کشور دانسته و آن را رد کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در فیسبوک نوشت: صحبت از تشکیل شورای انتقالی در جنوب یمن که هر چند وقت یکبار صورت می‌گیرد تجلی اهداف اشغالگرانه آمریکا برای ایجاد مناطق کوچک خارج از کنترل است.  آن‌ها فکر می‌کنند جنوب یمن منطقه خوبی برای ایجاد نفوذ استعمارگران است اما این توهمی است که به زودی برچیده خواهد شد.

وی گفت: تشکیل شورای انتقالی در جنوب یمن تهدیدی برای وحدت کشور محسوب می‌شود.

عبد ربه منصورهادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن نیز بر مخالفتش با تشکیل شورای انتقالی در جنوب این کشور تأکید کرد.

منصورهادی پس از نشستی با مشاورانش گفت: ما از تمامی کسانی که شورای انتقالی تشکیل داده‌اند می‌خواهیم از تصمیم خود بازگردند و در چارچوب مشروعیت فعالیت کنند.

عیدروس الزبیدی، استاندار پیشین عدن که توسط منصور هادی برکنار شده، روز پنجشنبه از تشکیل هیئت شورای انتقالی برای اداره امور جنوب یمن خبر داد.

این هیئت شامل 26 عضو از جمله استانداران پنج استان جنوب یمن و دو تن از وزرای دولت این کشور است.

برکناری الزبیدی خشم ساکنان جنوب یمن را به دنبال داشت. چهارم مه هزاران تن از ساکنان جنوب یمن تظاهراتی را در محکومیت اقدام منصورهادی برگزار کرده و از الزبیدی خواستند اداره امور جنوب یمن را با تشکیل یک هیئت سیاسی ملی برعهده بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج