نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات جاسوسی‌های مالیاتی سوئیس از آلمان که اخیرا پرونده آن افشا شده است را یک رسوایی واقعی دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری موج، مقام های آلمانی اخیرا از بازداشت یک جاسوس سوئیسی در کشورشان خبر داده اند. مقام های آلمانی تصور می کنند که یک عامل نفوذی در یک مرکز دولتی برای سوئیس جاسوسی می کرده است. این مرکز دولت آلمان تحقیقاتی درباره فرار مالیاتی شهروندان آلمانی انجام می داده است.

به گزارش رسانه های آلمانی مقام های این کشور می گویند این فرد که "دانیل ام" نام داشته را در هتلی در فرانکفورت بازداشت کرده اند. مقام های آلمانی مظنون هستند که این شخص از بازرسان مالیاتی این کشور جاسوسی می کرده است.

گزارش شده که شخص بازداشت شده از دستگاه اطلاعاتی سوئیس فهرستی از بازرسان مالیاتی آلمان را گرفته بود و با استفاده از ارتباطاتش در آلمان روی این افراد تحقیق می کرد.

چندی پیش نیزروزنامه ویرتشافتز ووخه در مطلبی نوشته است است که گویا دولت سوئیس از این عملیات جاسوسی علیه آلمان اطلاع داشته است.

دانیل ام" که به اتهام جاسوسی در آلمان بازداشت شده است متهم است که از سال 2012 تا حداقل پایان 2015 از مقامات مالیاتی در ایالت نوردراین- وستفالن جاسوسی می کرده است.

"مارتین شولتز"، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرات شدیدا این مسئله را مورد انتقاد قرار داده و جاسوسی های مالی سوئیس از بازرسان مالیاتی آلمانی را یک رسوایی واقعی نامید.

وی در عین حال بر لزوم گفتگوهای بین سوئیس و اتحادیه اروپا برای حل این مسئله تاکید کرد.

شولتز همچنین گفت که سوئیس باید در این راستا تلاش کند که شفافیت برابری در سیاست مالیاتی مانند نمونه ای که با آمریکا درباره آن توافق کرده است ایجاد شود. مذاکرات سوئیس با آمریکا در این باره حدود سه ماه به طول انجامید اما با آمریکا سال ها به طول خواهد انجامید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج