سرویس بین الملل - یک پایگاه خبری انگلیسی با اشاره به مشارکت علنی ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ یمن و بمباران تعز، از اعتراف ریاض مبنی بر نیازش به ارتش تل آویو برای سرکوب انقلابیون یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه خبری انگلیسی «لیبرتی فایرز»، طی خبری، پیوستن یک اسکادران نیروی هوایی ارتش رژیم صیهیونیستی به صفوف ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در جنگ یمن را افشاء کرد و نوشت: این اسکادران به صفوف ائتلاف سعودی پیوسته و نخستین عملیاتش را علیه یک پایگاه آموزشی حوثی‌ها در تعز انجام داده است.

این پایگاه خبری به نقل از سرتیپ «احمد العسیری» سخنگوی وزارت دفاع عربستان نوشت: در نخستین حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی، پایگاه نظامی آموزشی حوثی‌ها در تعز هدف قرار گرفت. در این مرحله ما شدیدا به ارتش تل‌آویو نیاز داریم تا از پیشروی ایران در یمن جلوگیری کنیم. امیدواریم که این دخالت مهم ارتش اسرائیل، افق جدیدی را در روابط میان کشورهای عربی و اسرائیل ایجاد کند.

بر اساس این گزارش، با کشته شدن 28 خلبان جنگنده‌های اف 15 با موشک‌های روسی در دست انصارالله، عربستان پذیرفته  که در شکست انقلابیون یمن ناتوان است.

این پایگاه خبری در ادامه از وجود مذاکرات محرمانه میان رژیم صهیونیستی و عربستان درباره ارائه حمایت هوایی از ائتلاف عربی در جنگ با انصارالله خبر داد اما جزئیاتی از زمان و مکان سخنان عسیری درباره همکاری با تل‌آویو ارائه نکرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج