سرویس بین الملل- رئیس‌جمهور آلمان در سفر به فلسطین اشغالی ضمن دفاع از دیدار وزیر خارجه‌اش با گروه‌های حقوق‌بشری مخالف کابینه اسرائیل، خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: منتقدان خائن نیستند.

به گزارش خبرگزاری موج، «فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان ضمن دفاع از دیدار وزیر خارجه کشورش با گروه‌های حقوق‌بشری مخالف کابینه رژیم صهیونیستی گفت کسانی که با رعایت احترام، انتقاد می‌کنند؛ خائن نیستند.

اشتاین مایر که اکنون در فلسطین اشغالی به سر می‌برد پس از دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «در روزهای اخیر آلمان و اسرائیل دیدگاه‌های کاملا متفاوتی درباره اینکه چه کسی «مخاطب مشروع» است اتخاذ کردند. افراد بسیاری به من گفتند اکنون زمان بسیار بدی برای سفر به اسرائیل است و معتقد بودند لغو یا به تعویق انداختن این سفر مناسب‌تر است.»

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وی ضمن به رسمیت شناختن حادثه موسوم به «هولوکاست» تایید کرد هیچ مسئله‌ای نباید روابط میان اسرائیل و آلمان را تحت‌الشعاع قرار داده و تضعیف کند.

رژیم صهیونیستی و آلمان از چند روز قبل درپی خودداری نتانیاهو از دیدار با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه این کشور که به فلسطین اشغالی سفر کرده بود – بخاطر دیدار با گروه‌های حقوق بشری مخالف سیاست‌های اشغالگرانه اسرائیل- دچار تنش‌های سیاسی و دیپلماتیک شده بودند.

رئیس جمهور آلمان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: روابط دو دولت به قدری استوار است که چنین طوفان‌هایی را طی 2 هفته تحمل کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج