کیم جونگ اون در حین بازدید از پایگاه‌های نظامی کره شمالی در نزدیکی مرز با کره جنوبی، تاکید کرده است که در حال بررسی اجرای طرح حمله به کره جنوبی است.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه انگلیسی «دیلی میرور» در خبری نوشت که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به بازدید و سرکشی از توپخانه سنگین خود در نزدیکی مرز با کره جنوبی پرداخته است و در عین حال گزینه حمله به سئول را نیز مد نظر دارد.

بر اساس این خبر، کیم جونگ اون در حین بازدید از پایگاه های نظامی کره شمالی در نزدیکی مرز با کره جنوبی، تاکید کرده است که در حال بررسی اجرای طرح حمله به کره جنوبی است. کیم جونگ خواهان آمادگی ارتش خود شده و تاکید کرده است که نظامیان باید به شدت در وضعیت آماده باش باشند تا به محض صدور فرمان، پشت دشمن را بشکنند.

دیلی میرور نوشت که پایگاه های نظامی کره شمالی در نزدیکی کره جنوبی، محل استقرار چندین سکوی پرتاب موشکی و قطعات توپخانه ای است و کره جنوبی در کانون دید این پایگاه ها قرار دارند.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی نیز گزارش داده است که رهبر کره شمالی طرح خود برای حمله به کره جنوبی را به نیروهای سازمان یافته جدید خود آموزش داده است.
 این خبر در شرایطی منتشر می شود که در طول هفته های اخیر جنگ لفظی مداومی بین کره شمالی و آمریکا به وجود آمده و سازمان ملل نیز به بحث درباره زرادخانه های هسته ای کره شمالی پرداخته است.

کره شمالی نوامبر سال 2010 میلادی، به جزیره « Yeongpyeong» کره جنوبی حمله کرد که این حمله به مرگ 4 نفر ختم شد.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داده است که فرمانده تفنگداران نیروی دریایی کره جنوبی نیز روز گذشته (پنجشنبه) به سرکشی از نظامیان خود در نزدیکی مرز دریایی غربی خود پرداخته و اعلام کرده است که هر گونه اقدام تحریک آمیز از سوی کره شمالی با اقدام انتقام جویانه از طرف کره جنوبی همراه خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج