رئیس یکی از مهم‌ترین بانک‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی هشدار داده است که فعالیت بخش مالی بریتانیا به خاطر خطرهایی که روند خروج از اتحادیه اروپا به همراه دارد، با کندی مواجه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بی بی سی، لوید بلنکفاین، رئیس بانک گلدمن ساکس گفته است که این بانک که 65000 نفررا در بریتانیا در استخدام خود دارد، برنامه‌هایی برای مقابله با چنین شرایطی پیش بینی کرده است.

به گفته او، یکی از برنامه ها ارزیابی نتیجه مذاکرات دولت بریتانیا و اتحادیه اروپاست و بسته به نتیجه این مذاکرات، احتمال انتقال کارمندان گلدمن ساکس از بریتانیا به سایر کشورهای بررسی خواهد شد.

به گفته وی این بانک مذاکراتی در مورد انتقال احتمالی به سایر شهرهای اروپایی داشته و در شماری از شهرها به دنبال یافتن محلی مناسب برای بانک بوده است. گفته شده فرانکفورت، مرکز مالی آلمان و دابلین در ایرلند از جمله این شهرها بوده است.

بلنفاکن ابراز امیدواری کرد که بریتانیا و اتحادیه اروپا در مذاکرات خود به توافق مناسبی دست پیدا کنند تا بخش مالی بریتانیا با تبعات منفی مواجه نشود.

رئیس گلدمن ساکس گفته این شرکت مایل است تاجایی که ممکن است فعالیت بانک در بریتانیا حفظ شود.

بیش از یک میلیون نفر در بخش مالی بریتانیا فعالیت می‌کنند و این بخش سالانه 70 میلیارد پوند به دولت مالیات می‌دهد.

بسیاری در بریتانیا نگران آن هستند که در صورتی که توافقنامه مناسبی با اتحادیه اروپا به دست نیاید، بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات مالی دفاتر خود را از لندن به مراکز مالی دیگر منتقل کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج